s

Hakkımızda

Bak-Ay Tekstil

Şirketimiz kurucu ortakları 1984 yılında toptancı olarak tekstil sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Dokuma ve örme tül kumaş ticaretinde uzmanlaşan şirket sektörün önde gelen üretici firmalarının üretimlerine ait pazarlama faaliyetlerini üstlenmiştir.Yaklaşık 10 yıllık bir süreçte ciddi Pazar payına ulaşılırken, pazarlama faaliyetleri ile beraber sektörde üretici olarak ta var olmaya karar vermiştir. Bu karar doğrultusunda Bak-ay Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak 1994 yılında Çorlu Velimeşe tesislerinde jakarlı çözgülü örme ve dokuma faaliyetlerine başlamıştır.Ev tekstili ve giyim sektörüne yıllık 77000000 mt kapasite ile hizmet vermektedir.Geliştirmiş olduğu desen iplik ve örgü parametreleri ile konusunun öncü firmalarındandır. 1994 yılında beri oluşan üretim deneyimlerini 2008 yılında gerçekleşen boya ve terbiye yatırımı ile pekiştirmiş , tasarım, desen,iplik, boyama, apre, dokuma ve çözgülü örme konularında uzun yılların getirdiği büyük bir bilgi birikimi oluşmuştur.2014 Ocak ayından itibaren mevcut üretim hattına denim iplik boya tesisini ilave ederek, üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

hakkinda
hakkinda

Firmamız 16496 m2 lik kapalı alanda 300 personeli ile hizmet vermektedir. Çözgülü örme, dokuma ,boya-terbiye, denim tesisleri ile sürdürdüğü üretim faaliyetleri neticesinde, ev tekstili ve giyim sektöründe yenilikçi-kaliteli ürünlerin öncü temsilcisi olmuştur. Örme tesislerinde 49 adet jakarlı çözgülü örme makinemiz ile aylık 350000 mt, yıllık 4200000 mt üretim kapasitesine sahiptir.Dokuma tesislerimizde 78 adet dokuma makinesi ile yıllık 3500000 mt üretim kapasitesine sahiptir.Boya ve apre tesislerimizde ise 12 adet HT (High Temperature) Boya makinesi , 5 adet levent boya makinesi 3 adet Ram makinesi bulunmaktadır. Bununla beraber elde edilen ürünlerin katma değerini arttırmak, farklı işlemler uygulamak amacı ile , kranş, ütü, şardon, kade, kalender, yıkama , kaplama ,transfer baskı makineleri bulunmaktadır.Aylık 200 ton boyama 800000 mt/ay kapasitesine sahip tesisimizde yaklaşık yıllık 10 milyon mt kapasite ile üretim kapasitelerindeki artışa hazırlıklı bir yapı kurulmuştur.Mevcut kurulan tesisteki üretim aşamaları sistem üzerinden takip edilmekte üretim öncesi ve sonrasında kontrol edilmesi gereken parametrelerin ,takibi standartlara uygun fizik ve kimya laboratuarlarında izlenmektedir.

hakkinda

2014 Ocak ayında faaliyete başlanan denim tesisimiz ise aylık 30 ton iplik boyama kapasitesine sahiptir. Burada üretilen iplikler dokuma ve örme tesislerinde değerlendirerek üreteceğimiz kumaşlar ile , dünya tekstil pazarının %60 ını oluşturan denim kumaşlara yeni bir soluk getireceği inancındayız.Üretilen ürünler polyester, polyester pamuk, viskon, naylon, naylon lcyra ve keten karışımlı fantezi kumaşlar üretilmektedir. Üretmiş olduğumuz ürünlerimiz Alman Hohenstein Enstitüsü tarafından Eko Tex100 ile çevre ve insan sağlığına zararlı olmadığı belgelenmiştir.

  • Çalışanlarımız
  • Güvenilirlik , dürüstlük, akılcı yaklaşım
  • Kaliteli ve çevre dostu üretim
  • Sürdürülebilir gelişim ve yaratıcılık
  • Hız ve esneklik
  • Aktif katılım
  • Çözüm odaklı anlayış
  • Sosyal sorumluluk